Rekuperátory

Zautomatizujte domáce vetranie s rekuperáciou tepla: Toto sú jej výhody!

Nevyhadzujte peniaze oknom! V dnešnej dobe šetrí každý – úsporné žiarovky i spotrebiče, obmedzenie plytvania vodou… Ak však nechcete míňať zbytočne, mali by ste si posvietiť na obyčajné vetranie v domácnosti. Ako vetrať s rozumom?

Vetranie je nutnosť – aj v zime. Avšak, už počas prvých minút klesne teplota v miestnosti o niekoľko stupňov a strata tepla je 50 – 70 %, „vďaka” čomu musí kúrenie ísť na maximum, aby ste získali späť vyhovujúcu teplotu miestnosti. Aké je riešenie tejto situácie? Na internete nájdete mnoho tipov a trikov ako správne vetrať – nesušiť bielizeň v byte, kúpiť digestor, obmedziť rastliny a mnoho ďalších. Jedným z najefektívnejších riešení je však rekuperácia.

Riadené vetranie a rekuperácia tepla

Výmena vzduchu má mnoho benefitov

Čo je rekuperácia, prečo ju doma či v práci mať a čo prináša? Nejde o nič zložité, rekuperačná jednotka jednoducho vymieňa vzduch. Teplý „vydýchaný” vzduch odvedie von a naopak čerstvý vzduch privedie dovnútra. Najväčšou výhodou celej rekuperačnej jednotky je nielen výmena vzduchu, ale aj fakt, že aj pri najväčších mrazoch bude mať vzduch teplotu minimálne 18 °C. Naopak v letných mesiacoch je možné do miestnosti privádzať ochladený vzduch a nie je tak potrebné používať klimatizáciu. Výmena vzduchu môže prebiehať nepretržite alebo je možné nastaviť časovač, ktorý vykoná výmenu vzduchu vo vami nastavených intervaloch. Správnym nastavením tak môžete predísť únave a bolestiam hlavy, ktoré sú pre nevetrané priestory typické a zároveň chránite miestnosť pred plesňami, baktériami a ďalšími nepríjemnosťami, ktoré nedostatočným vetraním môžu vzniknúť. Rekuperačný systém býva tiež vybavený špeciálnou účinnou filtráciou, ktorá dokáže zachytiť prachy, nečistoty a peľ, ktoré by inak do miestností vnikali oknami – túto výhodu ocenia predovšetkým alergici.

Kde rekuperáciu ocenia najviac?

Všade! Rekuperačné jednotky urobia veľkú službu v bytoch, domoch, v pracovnom prostredí, komerčných priestoroch, v nemocničných zariadeniach a zdravotníctve, v školách, bankách… Veľmi vhodné je využitie rekuperácie v priestoroch, kde nie je technicky možné otvoriť okná alebo v oblastiach s vysokou prašnosťou a hlučnosťou, kde sa okná otvárať neodporúča.

Ako funguje rekuperácia

Čo všetko rekuperáciou získate?

Výhod rekuperačných jednotiek je mnoho, ide však najmä o nasledovné benefity: rekuperáciou získate neustály prísun čerstvého vzduchu, radikálne znižuje náklady na vykurovanie, bránite výskytu baktérií, plesní či prachu a môžete „vetrať” aj v priestoroch bez okien. Tieto výhody už stoja za zamyslenie, čo poviete?


Potrebujete poradiť?

Ak potrebujete pomôcť pri výbere vhodnej klimatizácie, rekuperácie či tepelného čerpadla, neváhajte a zavolajte nám alebo navštívte náš showroom v Dunajskej Strede. Sme Vám k dispozícií v pracovných dňoch v čase od 8.30 do 17.00 hod.

Zobraziť viac
Aktualizácia…
  • Žiadne produkty v košíku.
shape1 shape2
Prejsť na panel nástrojov