Klimatizácie

Vychytávky moderných klimatizácií: Aké skvelé funkcie ponúkajú?

Klimatizácia už dávno neslúži čisto len na ochladzovanie vzduchu v miestnosti počas horúcich dní. Novodobé moderné klimatizácie toho zvládnu oveľa viac!

V súčasnosti sa najčastejšie uvádza okrem schopnosti chladenia aj schopnosť kúriť. Čím kvalitnejšia klimatizácia, tým účinnejšie dokáže nielen chladiť, ale aj kúriť. Špičkové moderné klimatizácie majú tiež dizajnové prevedenie, ktoré už zďaleka nie je len o štandardnej bielej farbe ako to bolo dlhé roky. Medzi najnovšími typmi klimatizácií nájdete naozaj esteticky náročné kúsky na vysokej úrovni. Kým klimatizácie v minulosti najmä ochladzovali vzduch v priestore, dnes dokážu inteligentné prístroje aj čistiť vzduch. Moderné jednotky sú vybavené najrôznejšími typmi filtrov, ktoré majú za cieľ odstrániť zo vzduchu aj tie najmenšie častice. Zabudnite na vírusy, roztoče, baktérie, zárodky plesní a ďalšie alergény. Vďaka moderným klímam si môžete užívať čistý vzduch, ktorý bude zdravotne nezávadný. Schopnosť čistiť vzduch majú napríklad klimatizácie so studenou plazmou alebo typy využívajúce nanotechnológie, ktoré alergény odstraňujú zo vzduchu pomocou nanočastíc.

Klimatizácia Samsung WindFree Avant v izbe

Na zápach v domácnosti zabudnite!

Veľmi dôležitou funkciou moderných klimatizácií je dôkladné odstránenie zápachov z miestnosti. Takéto typy zariadení sú ideálne na používanie vo fajčiarskych domácnostiach. Prístroje využívajú na tento účel už spomínané typy technológií alebo filtrov. Moderné klimatizácie sa dokážu tiež správať inteligentne. Nie je ničím výnimočným, keď zvládnu sledovať intenzitu slnečného žiarenia, množstvo osôb v miestnosti, monitorujú teplotu vonku aj vnútri a mnohé iné „detaily”, o ktorých sa nám kedysi ani nesnívalo. Podľa všetkých týchto údajov si potom klimatizácie dokážu nastaviť ideálnu mieru ochladzovania alebo vykurovania. Samozrejme, bez toho, aby plytvali energiou.

Klimatizácia LG

Ovládanie bez ovládača? Dá sa to

Štandardne sa klimatizácie ovládajú pomocou diaľkového ovládania, inteligentné kúsky sa vedia riadiť vlastnými nameranými hodnotami, ktorým potom prispôsobia výkon a chod. Vedeli ste, že na trhu sú aj klimatizácie určené predovšetkým do spální? Tie dokážu fungovať v takom tichom režime, že nikoho nerušia, dokonca ani spiacich obyvateľov miestnosti, v ktorej sa klíma nachádza. Zjednodušte si život technológiami a vymoženosťami, ktoré ponúkajú. Dôležité je, aby ste klimatizáciu napojili na celkový inteligentne riešený chod domácnosti a mohli tak využívať jej chytré funkcie naplno. Napríklad, k ovládaniu niektorých klím je možné používať mobilný telefón, mnohé môžete ovládať bez toho, aby ste sa nachádzali v domácnosti.


Potrebujete poradiť?

Ak potrebujete pomôcť pri výbere vhodnej klimatizácie, rekuperácie či tepelného čerpadla, neváhajte a zavolajte nám alebo navštívte náš showroom v Dunajskej Strede. Sme Vám k dispozícií v pracovných dňoch v čase od 8.30 do 17.00 hod.

Zobraziť viac
Aktualizácia…
  • Žiadne produkty v košíku.
shape1 shape2
Prejsť na panel nástrojov