Tepelné čerpadlá Mitsubishi

Mitsubishi Zubadan

0 položiek

Spoločnosť Mitsubishi Electric sa za dobu svojej existencie nikdy netajila svojimi ambíciami a pravdepodobne aj preto patria dnes jej výrobky k svetovej špičke. Platilo to o predchádzajúcich modelových radoch tepelných čerpadiel a inak tomu nebude ani pri nových čerpadlách typu vzduch – voda s patentovanou inverterovou technológiou Zubadan.

Kompaktné rozmery, či nový dizajn dokážu síce potešiť, no tepelné čerpadlá Zubadan zaujmú predovšetkým rozsahom vykurovacích výkonov od 4 do 23kW a tiež aj ďalšími parametrami.

Ďalšie kľúčové vlastnosti tepelných čerpadiel Zubadan:

• možnosť plnohodnotnej prevádzky čerpadiel až do -15°C, čo v praxi znamená, že tepelné čerpadlá Zubadan môžu do takejto vonkajšej teploty podávať plný, teda 100% menovitý výkon bez toho, aby využili elektrický ohrev,
• pri teplotách od -15°C do -25°C sú tepelné čerpadlá Zubadan ešte stále schopné dosahovať pozoruhodných 75% zo svojho menovitého vykurovacieho výkonu (strata výkonu bude pri uvedených vonkajších teplotách kompenzovaná spustením elektrického ohrevu),
• vylepšené priame vstrekovanie chladiva a inovovaná konštrukcia kompresora s novým olejom eliminujú tepelné straty na minimum a zvyšujú efektivitu čerpadiel,
• 60 °C výstupná teplota vody z tepelných čerpadiel bez potreby dohrievania, je postačujúca pre podlahové vykurovanie aj pre pripojenie k radiátorom,
• špeciálny zásobník chladiva, nový tepelný výmenník (HIC) a tri individuálne elektronicky riadené expanzné ventily, sú zárukou optimálnej prevádzky tepelných čerpadiel za každých okolností.
Tepelné čerpadlá Zubadan dosahujú energetickú triedu A+ až A++. Môžu byť použité v pasívnych, nízkoenergetických, ale aj v bežných dobre zateplených rodinných domoch.

Zobraziť:

Žiadny výrobok nezodpovedá aktuálnemu filtru.

Vypočítajte si, akú klimatizáciu potrebujete!

Vypočítajte si, akú klimatizáciu potrebujete!

Počet zobrazení: 8145

Akú veľkú miestnosť vie daná klimatizácia vychladiť? Ako vypočítam požadovaný výkon? Pri kúpe netreba zabudnúť ani na stavebné úpravy! Tipy pre Vás!

Čítajte viac...

Montujú mi klimatizáciu – na čo sa mám pripraviť?

Montujú mi klimatizáciu – na čo sa mám pripraviť?

Počet zobrazení: 1116

Počiatočná investícia v podobe zakúpenej klimatizačnej jednotky je iba prvým krokom na ceste za príjemne vychladeným interiérom rodinného domu, bytu, či kancelárie. Tým druhým, nemenej dôležitým, je montáž klimatizácie. Ak neviete, čo môžete od inštalácie zariadenia očakávať, možno vám príde vhod niekoľko zaujímavých informácií. V nasledujúcich riadkoch vám vysvetlíme nielen postup montáže. Pridáme aj zopár užitočných tipov a nevynecháme ani riziká, ktoré sa spájajú s neodbornou montážou.

Čítajte viac...

Princíp fungovania rekuperácie

Princíp fungovania rekuperácie

Počet zobrazení: 415

Rekuperačné jednotky sa tešia čoraz väčšiemu záujmu investorov. Prijateľná cena, vysoká účinnosť a ďalšie nespochybniteľné výhody centrálneho riadeného vetrania so spätným získavaním tepla spôsobili, že rekuperačné jednotky sa v čoraz väčšej miere inštalujú nielen v nízkoenergetických, či pasívnych budovách, ale aj v bežných rodinných domoch. Benefity rekuperácie tepla ako sme to už naznačili sú neodškriepiteľné a preto sa v nasledujúcich riadkoch zameriame skôr na princípy fungovania rekuperačných jednotiek.

Čítajte viac...

Čistenie a údržba klimatizačného zariadenia

Čistenie a údržba klimatizačného zariadenia

Počet zobrazení: 5260

Čistenie a pravidelná údržba klimatizačných zariadení je dôležitá z viacerých hľadísk. Znečistené zariadenia môžu mať negatívny vplyv na naše zdravie, môžu zapáchať, chýbajúca údržba môže spôsobiť aj poruchu klimatizačného zariadenia...

Čítajte viac...

10 najlepších klimatizácií pre rok 2018

10 najlepších klimatizácií pre rok 2018

Počet zobrazení: 19726

Čas beží neuveriteľne rýchlo a dnes už máme za sebou takmer polovicu roka 2018. V tom uplynulom sme si pre vás pripravili TOP rebríček s desiatkou najlepších klimatizácií. Úprimne povedané, ani sami sme netušili, koľko pozitívnych ohlasov sa článku dostane a akému záujmu sa rebríček bude tešiť. Článok si prečítalo dovedna až 6 000 návštevníkov nášho blogu.

Čítajte viac...

Viete ako vznikla klimatizácia? História klimatizácií v kocke

Viete ako vznikla klimatizácia? História klimatizácií v kocke

Počet zobrazení: 5970

Moderné klimatizačné jednotky sú dnes bežnou súčasťou vybavenia rodinných domov, bytov, kancelárií alebo iných komerčných priestorov. Tieto spoľahlivé zariadenia nám vytvárajú komfortné prostredie na oddych alebo prácu bez ohľadu na to či, sú vonku horúčavy, ktoré prepisujú teplotné rekordy alebo je zima, že by ste vonku nevyhnali ani psa. Zamysleli ste sa však niekedy nad tým, kde siahajú začiatky klimatizačných jednotiek?

Čítajte viac...

Výhody rekuperácie

Výhody rekuperácie

Počet zobrazení: 74

Výstavba budov a rodinných domov s nízkoenergetickým štandardom už dávnejšie nie je iba otázkou najnovších trendov. Sprísňujúca sa národná, alebo presnejšie povedané európska legislatíva posúva nároky na energetickú hospodárnosť budov od roku 2020 zasa o niečo vyššie a od tohto termínu sa budú musieť všetky novostavby vysporiadať s požiadavkou na takmer nulovú spotrebu energie. Pri pohľade do blízkej budúcnosti je tak dnes už viac ako isté, že popri vykurovacích alebo chladiacich systémoch nebude môcť bokom ostať ani zdanlivo bezvýznamné vetranie.

Čítajte viac...

Ako vybrať tepelné čerpadlo vzduch-voda?

Ako vybrať tepelné čerpadlo vzduch-voda?

Počet zobrazení: 2439

Tepelné čerpadlo predstavuje ekologickú a modernú technológiu vykurovania aj ohrevu vody v rodinnom dome. Pretože využíva voľne dostupnú energiu okolitého prostredia, vyznačuje sa nízkou spotrebou elektrickej energie.

Čítajte viac...

Klimatizácia Daikin Stylish je kúsok, ktorý budete v lete milovať

Klimatizácia Daikin Stylish je kúsok, ktorý budete v lete milovať

Počet zobrazení: 841

Letné obdobie je pre mnohých z nás najočakávanejšou časťou roka. Deti majú prázdniny a aj my ostatní, ktorí sa inak naplno venujeme práci si konečne môžeme s našimi najbližšími užívať voľno alebo spoločnú dovolenku. Letné počasie síce umožňuje obrovské množstvo aktivít na čerstvom vzduchu, ale tráviť takmer všetok voľný čas vonku je nemožné. Ak vás čakajú doma príjemné priestory, je to fajn. Horšie to je v prípadoch, keď sa interiér zmení na rozpálenú vyhňu.

Čítajte viac...

Podstropná klimatizácia: aké máte možnosti a kedy ju využiť?

Podstropná klimatizácia: aké máte možnosti a kedy ju využiť?

Počet zobrazení: 750

Šetria miesto, sú vysoko efektívne a uplatnia sa nielen v rodinných domoch. Ich služby dokážete naplno využiť v menších, či väčších komerčných alebo v prípade potreby aj v priemyselných priestoroch. Reč je o podstropných klimatizačných jednotkách, ktoré rozhodne v ničom nezaostávajú za nástennými alebo parapetnými klimatizáciami. Práve naopak. Dokážu s nimi držať krok a nielen to ...

Čítajte viac...

Klimatizácia Daikin + 3 tipy na klimatizácie

Klimatizácia Daikin + 3 tipy na klimatizácie

Počet zobrazení: 718

Leto ju tu čo nevidieť a je iba otázkou niekoľkých dní, kedy začnú prvé letné horúčavy znovu lámať teplotné rekordy. Ak sa možno práve teraz rozhodujte, s ktorou značkou klimatizácie nedať horúčavám šancu, tak vám určite príde vhod niekoľko užitočných informácií a zopár tipov na klimatizácie Daikin.

Čítajte viac...

Ako si vybrať klimatizáciu? (sprievodca)

Ako si vybrať klimatizáciu? (sprievodca)

Počet zobrazení: 631

História klimatizácií sa začala písať už v roku 1902, kedy Willis Carrier vymyslel a uviedol do prevádzky prvé ochladzovacie zariadenie. V súčasnosti je už klimatizácia samozrejmosťou skoro v každej kancelárii či obchode. Dokonca ju mnoho ľudí začalo využívať aj v domácnostiach. Nielen, že reguluje okolitú teplotu podľa potreby, ale nasatý vonkajší vzduch zároveň filtruje a upravuje jeho teplotu a vlhkosť na požadované hodnoty. Ak aj vy uvažujete nad kúpou, ale výber klimatizácie nechcete nechať len na šikovnom predajcovi, nasledujúce riadky vás určite zaujmú.

Čítajte viac...

Klimatizácie naplnené novým chladivom R32 už aj na našom trhu

Klimatizácie naplnené novým chladivom R32 už aj na našom trhu

Počet zobrazení: 2923

Je viac ako isté, že globálne otepľovanie alebo poškodzovanie ozónovej vrstvy v dôsledku zvyšovania koncentrácie oxidu uhličitého a iných skleníkových plynov v atmosfére už nie je možné ignorovať.

Čítajte viac...

Klimatizácie Mitsubishi + 3 tipy na produkty

Klimatizácie Mitsubishi + 3 tipy na produkty

Počet zobrazení: 917

Niet najmenších pochýb, že prehriate interiéry domov alebo kancelárskych priestorov nevytvárajú najvhodnejšie podmienky nielen na prácu, ale ani na oddych. Človek sa potom zvyčajne cíti malátny a unavený, jednoducho nie je v kondícii. Riešenie je pritom jednoduché. K dispozícii existuje nepreberné množstvo špičkových klimatizácií, ktoré si dokážu hravo poradiť aj s tými najvyššími teplotami.

Čítajte viac...

Ako vybrať parapetnú klimatizáciu?

Ako vybrať parapetnú klimatizáciu?

Počet zobrazení: 1359

Pri riešení tepelného komfortu domu alebo kancelárskych priestorov chcete použiť výkonnú klimatizačnú jednotku, no obávate sa toho, že po nainštalovaní bude rušiť celkový vzhľad interiéru? Odpoveďou na vaše obavy môžu byť parapetné klimatizácie so svojim nenápadným funkčným dizajnom.

Čítajte viac...

Dotácie na tepelné čerpadlá 2018

Dotácie na tepelné čerpadlá 2018

Počet zobrazení: 2615

Prvá etapa štátnej podpory, ktorá bola zameraná na využívanie malých obnoviteľných zdrojov energie sa dostáva do poslednej fázy a národný projekt Zelená domácnostiam v roku 2018 končí. Podoba ďalších dotácií na zariadenia využívajúce obnoviteľné zdroje energie dnes nie je jasná a preto si budeme musieť nejaký čas počkať na prijatie príslušnej legislatívy.

Čítajte viac...

Klimatizácia do kancelárie - vyberáme spoločne

Klimatizácia do kancelárie - vyberáme spoločne

Počet zobrazení: 1362

Sedíte za počítačom v kancelárii a po tele vám stekajú kropaje potu. Nedokážete sa sústrediť a pociťujete nervozitu. Pravdepodobne ste to už počas horúcich letných mesiacov zažili, respektíve stále zažívate, a hľadáte riešenie v podobe klimatizácie do kancelárie.

Čítajte viac...

Klimatizácia Samsung + 3 tipy na produkty

Klimatizácia Samsung + 3 tipy na produkty

Počet zobrazení: 1228

Príjemná a optimálna teplota v interiéri vášho bytu alebo rodinného domu aj vtedy keď teplomer v tieni ukazuje najmenej 30 °C ? Aj takáto môže byť realita. S klimatizáciou Samsung vás už výkyvy teplôt nemusia trápiť a vy si môžete vzácne chvíle s najbližšími užívať v prostredí príjemne vychladeného domova.

Čítajte viac...

Tepelné čerpadlá Daikin Altherma vzduch-voda

Tepelné čerpadlá Daikin Altherma vzduch-voda

Počet zobrazení: 1642

Japonská spoločnosť Daikin funguje na trhu už od roku 1924, kedy bola založená v Osake. Počas svojej doby existencie sa neustále zaoberá výhradne technológiou HVAC (vykurovanie, klimatizácie, chladenie a vetranie).

Čítajte viac...

Ako neprechladnúť od klimatizácie?

Ako neprechladnúť od klimatizácie?

Počet zobrazení: 2000

Už sa Vám stalo, že ste od klímy prechladli? Ak nie, určite ste o tom už počuli. Prechladnúť sa naozaj dá, hlavne ak ju nesprávne používame.

Čítajte viac...

Jeden stroj, viacej úžitku! - Multi Split klíma

Jeden stroj, viacej úžitku! - Multi Split klíma

Počet zobrazení: 2885

Nechcem mať dom oblepený klimatizačnými jednotkami! Je to možné? Samozrejme! Zoznámte sa s Multi Split riešením! Jeden stroj, veľa chladu všade.

Čítajte viac...

SEER a SCOP? Ako vyrátame účinnosť klimatizácie?

SEER a SCOP? Ako vyrátame účinnosť klimatizácie?

Počet zobrazení: 2819

Doba praje energeticky efektívnym zariadeniam. Čím menej spotrebuje, tým lepšie pre životné prostredie, ale najmä pre peňaženku. Ako zistíte, či vami vybraní model je dostatočne úsporný?

Čítajte viac...

Montujú mi klimatizáciu – na čo sa mám pripraviť?

Montujú mi klimatizáciu – na čo sa mám pripraviť?

Počet zobrazení: 4083

Vybrali ste si klimatizačnú jednotku, ale neviete, čo všetko obnáša montáž? Vysvetlíme vám postup, pridáme pár užitočných tipov, a niekoľko nebezpečenstiev, na ktoré si dajte pozor!

Čítajte viac...

Nie je inštalácia ako inštalácia - Inštalácia klimatizácie

Nie je inštalácia ako inštalácia - Inštalácia klimatizácie

Počet zobrazení: 2044

Prečo je kvalita inštalácie tak dôležitá? Viac ako 90% technických problémov je spôsobená zlým návrhom zariadenia, pri doprave alebo nekvalitnej inštalácii. Nekvalitná montáž môže negatívne ovplyvniť životnosť zariadenia a jeho účinnosť...

Čítajte viac...

Klimatizácie a filtre vzduchu

Klimatizácie a filtre vzduchu

Počet zobrazení: 2221

KK výskytu chorôb dýchacích ciest do značnej miery prispieva znečistenie ovzdušia. Proti tomu sa môžeme brániť tým, že udržujeme vzduch čistý. V tomto nám môžu pomáhať rozličné systémy na čistenie ovzdušia, ktoré sú v obchodoch dostupné...

Čítajte viac...

Ako funguje klimatizácia s tepelným čerpadlom?

Ako funguje klimatizácia s tepelným čerpadlom?

Počet zobrazení: 3010

Predstavte si, že klimatizácia nemusí byť len sezónny pomocník do domácnosti. Dnešné klimatizácie majú okrem chladenia mnoho užitočných funkcií. Jednou z nich je aj vykurovanie...

Čítajte viac...

Táto stránka používa cookies. Viac info