Tepelné čerpadlá

Energetické úspory a efektivita na najvyššej úrovni

Energetické úspory a efektivita na najvyššej úrovni

Znižovanie energetickej náročnosti budov a emisií oxidu uhličitého nadobúda na čoraz väčšom význame. Do popredia sa tak okrem iných opatrení dostávajú tiež ekologické spôsoby vykurovania alebo ohrevu vody. Mierne klimatické podmienky Slovenska prajú získavaniu energií z obnoviteľných zdrojov. Do úvahy preto pripadajú tepelné čerpadlá, ktoré pri vykurovaní, ohreve vody alebo niektoré modely aj pri ochladzovaní miestností ponúkajú spoľahlivé výkony a to počas celého roka.

Na trhu je viacero typov zariadení, no práve tepelné čerpadlá vzduch-voda, konštrukčne podobné klimatizačným jednotkám a využívajúce vonkajší vzduch ako primárny zdroj tepla, patria medzi tie najvyhľadávanejšie. Dôvod ich obľúbenosti je jednoduchý. Oproti iným tepelným čerpadlám nevyžadujú zložitú inštaláciu a dodatočné náklady.

Čo je však najdôležitejšie, tieto zariadenia dokážu efektívne vykurovať alebo ohrievať vodu aj pri vonkajších teplotách dosahujúcich až -25°C. Tepelné čerpadlá sú výbornou alternatívou elektrických, plynových alebo klasických kotlov na fosílne palivá. Mimochodom tepelné čerpadlá vzduch - voda s výstupnou 65°C teplotou vody si výborne rozumejú s nízkoteplotným podlahovým vykurovaním.

Investícia, ktorá sa vždy oplatí

Tepelné čerpadlá sú ideálnou voľbou pre nízkoenergetické alebo pasívne domy. Svojej úlohy sa však výborne zhostia aj v komerčných budovách alebo vo výrobných priestoroch firiem. Energia, ktorú využívajú tepelné čerpadlá vzduch-voda je v princípe zadarmo. Cena tepelných čerpadiel v porovnaní so spomenutými plynovými kondenzačnými alebo elektrickými kotlami je síce o niečo vyššia, ale prevádzkové náklady jednoznačne vypovedajú v prospech tepelných čerpadiel.

Štátna dotácia na tepelné čerpadlá je viac ako slušná

Tepelné čerpadlá vybavené špičkovými technológiami predstavujú mimoriadne atraktívnu alternatívu vykurovania rodinných domov s pasívnym alebo nízkoenergetickým štandardom. O dotáciu na tepelné čerpadlá sa však oplatí usilovať aj z iného dôvodu. Ako sme už naznačili, oproti minulosti nenastali nejaké radikálnejšie úpravy pri postupe podávania žiadostí o dotáciu, ale ani pri schvaľovacom procese, takže je vysoká pravdepodobnosť, že po splnení všeobecných podmienok národného projektu budete úspešní a získate zaujímavú dotáciu. Čítajte ďalej.

Tepelné čerpadlá:

 • DAIKIN

  Spoločnosť DAIKIN je povestná netradičnými riešeniami, ktoré sa však nikdy na nič nehrajú. Ich výrobky majú presne nadávkované emócie i parametre, takže neplatíte za nič, čo nevyužijete. Nízkoteplotné čerpadlá Daikin Altherma 2 a 3 generácie nie sú výnimkou.

 • MITSUBISHI

  Spoločnosť Mitsubishi Electric sa za dobu svojej existencie nikdy netajila svojimi ambíciami a pravdepodobne aj preto patria dnes jej výrobky k svetovej špičke. Platilo to o predchádzajúcich modelových radoch tepelných čerpadiel a inak tomu nebude ani pri nových čerpadlách s technológiou Zubadan a Power Inverter.

 • PANASONIC

  Panasonic – líder vo vykurovaní a chladení. S viac ako 50-ročnými skúsenosťami a predajom vo viac ako 120 krajinách sveta je Panasonic jedným z lídrov v oblasti vykurovania a chladenia. Rad Aquarea je priekopnícky nízkoenergetický systém na
  vykurovanie a prípravu teplej úžitkovej vody.

Radi vám poradíme alebo pripravíme cenovú ponuku na mieru. Vyplňte formulár a naši kolegovia všetko pripravia. Nechce sa vám čakať? Tak nám rovno zavolajte 0948 744 700.

Táto stránka používa cookies. Viac info