Klimatizácie

Servis klimatizácie po sezóne: Čo všetko je potrebné urobiť?

Leto skončilo, je tu čas dať do poriadku klimatizačné jednotky. Nastávajúce jesenné a zimné mesiace sú ideálnou dobou na servis klímy, ktorú je potrebné udržiavať čistú a zdravotne nezávadnú. Inak by mohla predstavovať riziko pre vaše zdravie, najmä ak ste alergici.

Prečo potrebujete servis klimatizácie? Po sezóne mali byť vyčistené najmä prachové filtre a cirkulačné okruhy vzduchu. Prachové a biologické filtresa starajú o čistotu vzduchu, ktorý následne cirkuluje po miestnosti a pri nedostatočnej údržbe sa naopak stávajú zdrojmi škodlivých mikroorganizmov, plesní, húb či prachu. „Špinavý” kontaminovaný vzduch môže zhoršovať problémy osôb trpiacich alergiami alebo ťažkosťami s dýchacími cestami. Prítomnosť zvierat alebo domácnosť, kde sú koberce, predstavuje pre filtre v klimatizácii tiež záťaž, vlákna bytových textílií a srsť, chlpy a prach sa hromadia a zanášajú ju.

servis klimatizácie po sezóne

Chladiaci okruh by mal byť vzduchotesný

Ak by nebol, dochádzalo by k zbytočnému znižovaniu tlaku v sústave a znižovaniu účinnosti samotnej klimatizačnej jednotky. Netesnosť chladiaceho okruhu ovplyvňuje aj kondenzovanú vlhkosť na výparníkoch klimatizácie, čo vedie k množeniu plesní a choroboplodných zárodkov. Problémom môže byť aj únik chladiaceho média, s čím súvisí pokles tlaku a účinnosti. Údržba je jednoducho mimoriadne dôležitá aj z ekonomického hľadiska. Aby ste na klíme „neprerábali”, mali by ste dohliadnuť na to, aby fungovala tak, ako má.

čistenie klimatizácie po sezóne

Posezónna údržba odhalí fungovanie i poruchy

Ideálna doba na servis klimatizácie je práve po jej používaní, čiže po sezóne alebo pred ňou. V čom spočíva servis? Profesionáli vám odborne vyčistia vnútornú jednotku, výmenník, dezinfikujú ju, vyčistia filtre, skontrolujú odvod kondenzátu, elektrické časti jednotky, množstvo paliva, kotvenie i samotné fungovanie klímy ako celku. Zistí odborník poruchu? Po komplexnej diagnostike vám navrhne riešenie a spolu sa dohodnete, čo ďalej. Servis klímy však rozhodne nepodceňujte, odvíja sa od neho spotreba energie i vplyv na vaše zdravie!

 


Potrebujete poradiť?

Ak potrebujete pomôcť pri výbere vhodnej klimatizácie, rekuperácie či tepelného čerpadla, neváhajte a zavolajte nám alebo navštívte náš showroom v Dunajskej Strede. Sme Vám k dispozícií v pracovných dňoch v čase od 8.30 do 17.00 hod.

Zobraziť viac
Aktualizácia…
  • Žiadne produkty v košíku.
shape1 shape2
Prejsť na panel nástrojov