Rekuperátory

Prečo je čerstvý vzduch v domácnosti dôležitý a ako si ho môžete dopriať aj vy?

Riešením je riadené vetranie s rekuperáciou tepla. Tento prepracovaný systém zabezpečí nepretržitý prísun čerstvého vzduchu bez tepelných strát v zime, v lete, na jeseň i na jar. Doprajte si doma zdravé ovzdušie počas celého roka!

Alfou a omegou je vypracovanie kvalitného projektu a výber optimálnej rekuperačnej jednotky. Nebudeme klamať, vstupná investícia je síce vyššia, ale vplyv na zdravie a celkový komfort bývania je značný. Optimalizovaný projekt vzduchotechniky sa postará o bezproblémový chod jednotky a nízku hlučnosť samotného zariadenia. Ak je to potrebné, nainštalujú sa tlmiče hluku a chodom jednotky nebudete absolútne rušení, nebudete o nej vôbec vedieť a nebude nijako zasahovať do vášho každodenného života. Teda, okrem toho, že budete mať v interiéri vždy čerstvý vzduch s optimálnou vlhkosťou.

 

Fungovanie rekuperačnej jednotky

 

Udržujte doma čerstvý vzduch, nie je to zložité

Teda, ak necháte vaše ovzdušie na centrálne riadené vetranie s rekuperáciou a kvalitne zostavený systém. Staviť na prácu odborníkov je tým najlepším, čo môžete urobiť. Vďaka kvalitne zriadenej rekuperačnej jednotke bude vo vašej domácnosti vždy zdravé ovzdušie bez prachu, alergénov a iných nečistôt – jednoducho zdravšie pre všetkých členov domácnosti. V dnešnej dobe je udržiavanie zdravého ovzdušia mimoriadne dôležité, nepretržitá dodávka čerstvého vzduchu pomôže budovať dobrú imunitu a zlepšuje obranyschopnosť organizmu.

Príklady rekuperačnej jednotky Atrea

Rekuperácia vám zníži tepelné straty

Ušetríte za energie, no prevádzkovanie rekuperačnej jednotky so sebou nesie, tak ako všetko ostatné, aj prevádzkové náklady. Tie závisia od klímy lokality, v ktorej bývate, výkonu samotnej jednotky a nákladov na výmenu filtrov. Ak chcete, aby rekuperácia prebiehala vo vašej domácnosti bez problémov, nemali by vašej pozornosti uniknúť filtre, ktoré sa starajú o váš vzduch bez prachu a alergénov. Kvalitné a spoľahlivé filtre však potrebujú pravidelnú údržbu a dodržiavanie stanovených výmenných intervalov. Ak by boli zanesené, vaša rekuperačná jednotka by stratila potrebný výkon, prach by sa mohol dostať do potrubia vzduchotechniky a vy by ste si za údržbu poriadne priplatili.


Potrebujete poradiť?

Ak potrebujete pomôcť pri výbere vhodnej klimatizácie, rekuperácie či tepelného čerpadla, neváhajte a zavolajte nám alebo navštívte náš showroom v Dunajskej Strede. Sme Vám k dispozícií v pracovných dňoch v čase od 8.30 do 17.00 hod.

Zobraziť viac
Aktualizácia…
  • Žiadne produkty v košíku.
shape1 shape2
Prejsť na panel nástrojov