Klimatizácie

Podstropná klimatizácia: aké máte možnosti a kedy ju využiť?

Šetria miesto, sú vysoko efektívne a uplatnia sa nielen v rodinných domoch. Ich služby dokážete naplno využiť v menších, či väčších komerčných alebo v prípade potreby aj v priemyselných priestoroch. Reč je o podstropných klimatizačných jednotkách, ktoré rozhodne v ničom nezaostávajú za nástennými alebo parapetnými klimatizáciami. Práve naopak. Dokážu s nimi držať krok a nielen to …

 

Podstropné klimatizácie vo všeobecnosti disponujú všetkými funkciami ako ostatné typy klimatizácií. Drobný rozdiel tu však predsa len je. Aj keď priamo nesúvisí so spomínanými funkciami, podstropná klimatizačná jednotka vďaka nemu získava niekoľko plusových bodíkov navyše. Nebojte sa, nenecháme vás dlho premýšľať. Nejde totiž o nič zložité a mnohí z vás už možno tušia kam tým mierime.

Dokonalá distribúcia vzduchu, nenápadný vzhľad

Ideálna vnútorná klimatizačná jednotka by mala byť umiestnená tak, aby efektívne distribuovala vzduch po celej miestnosti a okrem toho aby nepôsobila príliš dominantne, či až rušivo. V prípade, že bude iba nevtieravým spôsobom dopĺňať interiér, tým lepšie. Mimochodom, niečo podobné sa týka vonkajšej jednotky, ktorá by zasa nemala narúšať vzhľad exteriéru budovy. Vráťme sa však späť k vnútornej jednotke. Ak ste možno doteraz hľadali práve takúto decentnú klimatizáciu, tak ste ju pravdepodobne našli.

Podstropné klimatizácie sú totiž z pohľadu vkusného a nenápadného umiestnenia v interiéri budovy na to priam predurčené. Tieto zariadenia je možné nainštalovať do rohov miestností alebo do úzkych priestorov, kde jednak nikomu nebudú prekážať a kde budú úplne nenápadné. O to viac to platí pri bielom dizajne, ktorý je zárukou toho, že podstropné klimatizácie splynú so svojim okolím.

Podstropná klimatizačná jednotka je však často inštalovaná v priestoroch domov alebo reštaurácií, predajní, či hotelov aj vtedy, keď z nejakých dôvodov nie je v miestnosti možná montáž kazetovej klimatizácie alebo konštrukčne iného zariadenia. Pozrime sa teda na to, čo nám ponúknu konkrétne modely od dvoch rôznych výrobcov klimatizácií.

Klimatizácia DAIKIN FHQ60C+RXS60L

Podstropná klimatizačná jednotka od Daikinu FHQ60C+RXS60L disponuje 6 kW chladiacim výkonom. S týmto zariadením však môžete mať pod palcom teplotu interiéru aj počas chladnejších mesiacov, pretože za spomínaným chladiacim výkonom v ničom nezaostáva ani vykurovací výkon až 7,2 kW. Podstropná klimatizácia je tak okrem rodinných domov alebo kancelárií vhodná aj pre komerčné alebo priemyselné prevádzky s výmerou miestnosti 50 až 70 m2. Problémom nie je ani vykúrenie alebo vychladenie priestorov s výškou stropu dosahujúcou 3,8 metra.

Podstropná klimatizácia DAIKIN FHQ60C+RXS60L

Zariadenie zároveň vďaka Coanda efektu ponúka ideálnu distribúciu vzduchu a to aj vo veľkých miestnostiach. Uhol vyfukovaného vzduchu (do 100 °) je pritom vždy zárukou toho, že chladný vzduch sa dostane do miestnosti ďalej a v širšom prúde. Nevznikajú tak žiadne „slepé miesta”, vzduch cirkuluje po celej miestnosti a výnimkou nie sú ani protiľahlé kúty.

Podstropná klimatizácia od Daikinu šetrí nielen miestom, ale tiež energiou a teda aj peniazmi. Klimatizácia je zaradená do energetickej triedy A++. Svojim dielom k tomu prispel špeciálny DC motor ventilátora i čerpadlo kondenzátu. Spoľahnúť sa budete môcť na viacero funkcií. Spomenúť môžeme automatický reštart po výpadku elektriny, týždenný časovač, či udržiavanie nastavenej teploty počas vašej neprítomnosti. Klimatizačná jednotka môže byť pripojená do širšieho systému riadenia budovy.

Klimatizácia MIDEA MUE-18HRFN1 + MOB30U-18HFN1

Podobnou, avšak o niečo lacnejšou alternatívou podstropnej klimatizácie vhodnej do miestnosti bez podhľadu je MIDEA MUE-18HRFN1 + MOB30U-18HFN1. Klimatizácia pozostáva z jednej vonkajšej a jednej vnútornej jednotky. Tá môže byť podobne ako pri vyššie uvedenom modeli nainštalovaná tak, aby v interiéri nebola rušivým elementom. Sklamaním nebude ani jej hlučnosť, ktorá predstavuje pohodových 33 dB (A). Pre porovnanie, bežná hlučnosť umývačky riadu dosahuje 44 – 46 dB (A).

Klimatizačná jednotka ponúka 5,3 kW chladiaci a 4,9 kW vykurovací výkon, ktorý postačí pre miestnosť s rozlohou 50 až 70 m2. Spomedzi funkcií zaujme predovšetkým turbo režim pre rýchle vychladenie alebo vykúrenie priestoru, no oceniť môžete tiež časovač alebo automatický reštart po nečakanom prerušení elektrickej energie. Klimatizácia je zaradená do energetickej triedy A++.

Klimatizácia MIDEA MUE-18HRFN1 + MOB30U-18HFN1

Nezabudnite, že podstropná klimatizácia nie je bežný spotrebič

Klimatizačná jednotka nie je práčka alebo LED televízor, ktoré postačí pripojiť do elektrickej siete a používať. Montáž klimatizácie si vyžaduje drobnejšie stavebné úpravy, prepojenie vonkajšej jednotky s vnútornou pomocou medených potrubí a komunikačným káblom. Dôležité je tiež vyriešenie odvodu skondenzovanej vody, ktorá vzniká počas prevádzky klimatizácie.

Najlepšie preto bude, ak montáž klimatizácie nebudete brať do vlastných rúk a oslovíte firmu, ktorá má s inštaláciou dostatočné skúsenosti i kvalifikovaných pracovníkov. Ak vás táto téma zaujíma, prečítajte si články Nie je inštalácia ako inštalácia – Inštalácia klimatizácie alebo Montujú mi klimatizáciu – na čo sa mám pripraviť.

Ak vás však z našej širokej ponuky oslovil iný typ klimatizácie alebo si neviete vypočítať potrebný výkon klimatizácie, či potrebujete nainštalovať klimatizačnú jednotku neváhajte nás kontaktovať. Pokúsime sa vám vo všetkom vyjsť maximálne v ústrety.


Potrebujete poradiť?

Ak potrebujete pomôcť pri výbere vhodnej klimatizácie, rekuperácie či tepelného čerpadla, neváhajte a zavolajte nám alebo navštívte náš showroom v Dunajskej Strede. Sme Vám k dispozícií v pracovných dňoch v čase od 8.30 do 17.00 hod.

Zobraziť viac
Aktualizácia…
  • Žiadne produkty v košíku.
shape1 shape2
Prejsť na panel nástrojov