Späť

Tepelné čerpadlá Daikin Altherma vzduch-voda

Počet zobrazení: 1378

Japonská spoločnosť Daikin funguje na trhu už od roku 1924, kedy bola založená v Osake. Počas svojej doby existencie sa neustále zaoberá výhradne technológiou HVAC (vykurovanie, klimatizácie, chladenie a vetranie).

Tepelné čerpadlá Daikin Altherma vzduch-voda

Vďaka úzkej špecializácii sú Daikin produkty vo svojich oboroch absolútnou špičkou. O tom svedčí aj fakt, že prvé tepelné čerpadlo Daikin uzrelo svetlo sveta už v roku 1958. Dnes je firma Daikin svetovou jednotkou v predaji klimatizačných zariadení a vďaka tepelným čerpadlám Daikin Altherma tiež európskou jednotkou v tepelných čerpadlách vzduch-voda. Poďme sa preto spoločne detailnejšie pozrieť na ponuku tepelných čerpadiel.

Tepelné čerpadlá Daikin vzduch voda.

Pár slov o vývoji Daikin Altherma vzduch-voda

DAKIN ako prvý v roku 2006 na európsky (slovenský) trh uviedli práve invertorovú technológiu riadenia kompresora tepelných čerpadiel vzduch – voda. Vďaka invertoru dochádza k plynulej regulácii výkonu a vďaka tomu kompresor tepelného čerpadla vyrába presne toľko tepla, koľko je ho aktuálne treba. Kompresor sa nemusí zapínať / vypínať, tým sa teda znižuje jeho záťaž a zvyšuje sa jeho účinnosť i životnosť. Odpadá aj potreba investovať do akumulačnej nádoby, ktorá je nevyhnutná pre prevádzku čerpadiel bez invertoru. Vývoj a výroba tepelných čerpadiel vzduch – voda Daikin Altherma prebieha v belgickom Ostende a v nemeckom Guglingene. Jednotky sú teda prispôsobené európskej klíme a sú testované v severských krajinách, aby odolávali i nepriaznivým mrazivým podmienkam. Prejdime teraz ku konkrétnym produktom Daikin Altherma, ktoré vás zaujímajú azda najviac.

 

Prečítajte si aj: Ako vybrať tepelné čerpadlo vzduch-voda správne?

 

1. Tepelné čerpadlo DAIKIN Altherma LT ERLQ016CW1 + EHVX16S26CB9

Aktuálne sa jedná o tepelné čerpadlo s najväčším vykurovacím výkonom v rámci ponuky nášho e-shopu Klimania.sk. Vykurovací výkon až 16 kW hovorí za všetko, pričom zahanbiť sa nedá ani chladiaci výkon 13,1 kW. V cene 9 040 € s DPH je kompletný systém, to znamená vonkajšia jednotka a vnútorná jednotka s obehovým čerpadlom. Vnútorná jednotka má zabudovaný zásobník na TÚV a je vrátane všetkých hydraulických komponentov.

Toto tepelné čerpadlo DAIKIN Altherma LT ERLQ016CW1+EHVX16S26CB9 má zabudovanú ekvitermickú reguláciu a ovládanie je možné s izbovým termostatom. Jedná sa o ideálne riešenie pre podlahové vykurovanie domácnosti. Efektivita je počas celej sezóny účinná, keďže prevádzka je možná už od -25 stupňov Celzia. Samozrejmosťou je zabudovaný SK jazyk pre pohoddlné a zrozumiteľné ovládanie / nastavenie.

 

2. Tepelné čerpadlo DAIKIN Altherma LT ERLQ008CV3 + EHVH08S26CB9Tepelné čerpadlá Daikin vzduch voda.

Nízkotepelné tepelné čerpadlo vzduch-voda určené len na vykurovanie s vykurovacím výkonom 11,4 kW. To je síce o niečo menej ako pri tepelnom čerpadle vyššie, no aj cena tohto modelu je o zhruba 2 300 € nižšia. Opäť sa jedná o kompletný systém (vonkajšia + vnútorná jednotka s obehovým čerpadlom). Medzi hlavné výhody patrí ovládanie izbovým termostatom, zabudovaná ekvitermická regulácia, vysoká sezónna účinnosť a nechýba ani počítadlo spotreby energie.

Vlastnosťami sa veľmi podobá na svojho drahšieho „kolegu", rozdiely nájdeme predovšetkým v parametroch výkonu. Tepelné čerpadlo Daikin LT ERLQ008CV3 + EHVH08S26CB9 je vhodné do domácnosti, ktoré chcú riešiť podlahové vykurovanie efektívnejšie. Systém Altherma sa skladá z vonkajšej a vnútornej jednotky, obe sú veľmi kompaktné. Vonkajšia jednotka môže byť diskrétne umiestnená do nových i starších rezidenčných budov. Vnútorná jednotka nevyžaduje svoju vlastnú technologickú miestnosť a tak môže byť umiestnená tam, kde to najviac vyhovuje.

3. Tepelné čerpadlo DAIKIN Altherma LT ERLQ004CV3+EHVH04S18C3V

Ďalšie tepelné čerpadlo Daikin vzduch-voda je cenovo najdostupnejšie – jeho cenovka je na úrovni 5 400 €. Výhody tepelného čerpadla sme už na našom blogu rozoberali, niektoré sme dokonca spomenuli aj vyššie, poďme sa preto rovno pozrieť na parametre tohto čerpadla.

Tepelné čerpadlo na podlahové vykurovanie ERLQ004CV3+EHVH04S18C3V má vykurovací výkon 4,4 kW, v jeho schopnostiach však nie je chladenie objektu. Čerpadlo má zabudovaný zásobník TÚV, ktorý pojme až 180 l a prevádzkový rozsah vykurovania je od -25 do 25 °C.

 

Záver

Tepelné čerpadlá vzduch-voda pre vykurovanie/chladenie Daikin Altherma predstavuje flexibilnú a cenovo prijateľnú alternatívu elektrokotlov, kotlov a fosílneho paliva (zemný plyn, uhlie). Viac ako 2/3 energie, ktorú tepelné čerpadlá Daikin v priebehu roka dodajú vo forme tepla, pochádza zo vzduchu. Systém tepelného čerpadla Altherma je navrhnutý k celoročnému ohrevu teplej vody a môže byť dodávaný i s možnosťou chladenia pre horúce letné dni. Tepelné čerpadlo vzduch-voda Alterma zaistí vaše pohodlie po celý rok.

Ak máte záujem o viac informácii, neváhajte si stiahnuť aktuálny katalóg alebo nás môžete kedykoľvek kontaktovať - 0948 744 700. Poradíme vám s výberom a spoločne nájdeme optimálne riešenie pre váš domov!

 

Tepelné čerpadlá v našej ponuke: https://www.klimania.sk/tepelne-cerpadla

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info