Klimatizácie

Klimatizácie a filtre vzduchu

KK výskytu chorôb dýchacích ciest do značnej miery prispieva znečistenie ovzdušia. Proti tomu sa môžeme brániť tým, že udržujeme vzduch čistý. V tomto nám môžu pomáhať rozličné systémy na čistenie ovzdušia, ktoré sú v obchodoch dostupné…


Prachový filter

Prachovým filtrom by mala disponovať každá správna bytová i domová klimatizácia a mal by pokrývať celý zrážnik vnútornej jednotky. Tieto filtre sú zväčša umývateľne alebo sa dajú ľahko povysávať. Prachový filter sa nám stará o to, aby sa vzduch očistil od nečistôt a hlavne prachu. Tento typ filtru si môžete poumývať aj vy sami doma ale odporúča sa to zveriť odbornej firme.

HEPA filter hepa

Hepa ( high efficiency particulate air- vysokoúčinný filter vzduchových častíc) je typ filtra, ktorý je schopný zachytiť minimálne 99,97% častíc veľkosti 300 nanometrov. HEPA filter je všeobecne najdokonalejší filter na filtrovanie vzduchu. Preto sa často používa aj v domácnostiach, napríklad v klimatizáciách ak má byť chladenie /a vykurovanie naozaj účinné z hľadiska čistoty, najmä u alergikov. Býva zaradený ako posledný (výstupný) filter. Dopočujeme meniť raz ročne.


ionizatorIonizátor

K čisteniu vzduchu dochádza tak, že častice prašného aerosólu dostávajú ionizáciou vzduchu elektrický náboj a sú priťahované na opačne nabité zberné dosky – kolektory, umiestené vo vnútri prístroja. Pretože je prístroj zároveň ionizátorom, čistí vzduch i v priestore okolo pristroja.
Tu sa uplatňuje čistenie vzduchu takto: prachové častice umelou ionizáciou získavajú elektrický náboj a buď sa zhlukujú a vďaka väčšej hmotnosti rýchlejšie sedimentujú, alebo sa častice poletavého aerosólu rovnakého náboja navzájom odpudzujú a zachycujú sa na najbližších pevných povrchoch, kde svoj náboj strácajú.
Ionizátor môže produkovať až do 35 000 negatívne nabitých iónov na cm3 vzduchu. Táto hodnota zodpovedá kvalite vzduchu v prírode.

 


Plazmový filter

Plazmový filter používa na odstránenie nečistôt zo vzduch úplne iný princíp čistenia ovzdušia. Podstatou tohto spôsobu je, že vzduch sa prevedie cez vysokonapäťové, elektrické pole, ktoré ho jednosmerne polarizuje spolu s časticami nečistôt. Tento polarizovaný vzduch potom prechádza cez druhé elektrické pole s opačnou polaritou, ktoré predtým nabité častice nečistôt k sebe pritiahne.

Táto metóda umožňuje, aby sme zo vzduchu odstránili aj tie najmenšie nečistoty, hoci aj baktérie a vírusy. Efektivitu plazmového filtra dokazuje, že vďaka jeho reálnemu sterilizačnému účinku ho s obľubou používajú na operačných sálach a ambulanciách. Popis plazmového filtra LG podľa jednotlivých filtračných elementov:

 

  1. Predfilter: Antibakteriálny predfilter, ktorý má zachytiť väčšie chĺpky a nečistoty.
  2. Filter Nano Carbo: Filter so zrniečkami aktívneho uhlia, ktorý má zachytávať pachové molekuly veľkosti nanometra, a tak odstráni zápachy z domácnosti.
  3. Trojitý filter zápachov: Obsahuje organické filtračné vložky, ktoré viažu komponenty vzduchu, spôsobiace nevoľnosti, bolesti očí resp. krku. Je medzi nimi aj vložka, viažuca formaldehyd (formaldehyd je zodpovedný za tzv. syndróm „nového domu”, ale môže spôsobiť aj zapálenie pokožky, nutkanie na dávenie a aj zápaľ pľúc).
  4. Nano bio fúzny filter: Obsahuje enzýmy rozmerov nanometra, ktoré namierené na stenu bunky baktrérie ju rozložia, potom zničia jadro bunky. Kým tradičné metódy len inaktivujú vonkajšiu stenu bunky, táto metóda sterilizácie dokonale zničí baktérie.
  5. Plazmový filter: odstráni mikroskopické znečistenia, dym, zvieracie chlpy, roztoče, peľ, baktérie, dokonca aj vírusy. Týmto spôsobom filtrovania sa dá zabrániť astmatickým a alergickým ochoreniam.

neo plasma

 

Klimatizácie v našej ponuke: https://klimania.sk/

Ak máte záujem o kúpu klimatizácie, neváhajte nás kedykoľvek kontaktovať na 0948 744 700 alebo info(zavináč)klimania.sk. Poradíme vám s výberom a spoločne nájdeme optimálne riešenie pre Vás.


Potrebujete poradiť?

Ak potrebujete pomôcť pri výbere vhodnej klimatizácie, rekuperácie či tepelného čerpadla, neváhajte a zavolajte nám alebo navštívte náš showroom v Dunajskej Strede. Sme Vám k dispozícií v pracovných dňoch v čase od 8.30 do 17.00 hod.

Zobraziť viac
Aktualizácia…
  • Žiadne produkty v košíku.
shape1 shape2
Prejsť na panel nástrojov