Klimatizácie

Klimatizácia do kancelárie – vyberáme spoločne

Sedíte za počítačom v kancelárii a po tele vám stekajú kropaje potu. Nedokážete sa sústrediť a pociťujete nervozitu. Pravdepodobne ste to už počas horúcich letných mesiacov zažili, respektíve stále zažívate, a hľadáte riešenie v podobe klimatizácie do kancelárie.

Azda preto ste zablúdili na tento náš článok, v ktorom vám ukážeme vám, ako vybrať klimatizáciu do kancelárie tak, aby vás v lete pri práci okrem kolegu už nič nerozrušovalo. Poďme sa pozrieť na klimatizácie do malých, stredných i veľkých pracovných miestností.

Klimatizácia do kancelárie

Malá kancelária (s výmerou do 25 m2)

Na vyriešenie tepelného komfortu takýchto menších kancelárskych priestorov, postačí inštalácia nástennej klimatizačnej jednotky. Dôvody sú jednoduché. Nízke obstarávacie náklady, efektívny výkon nástennej klimatizácie a parametre vyhovujúce požadovaným kritériám. Inštalácia tohto typu klimatizácie je navyše rýchla a bez potreby významnejších úprav interiéru kancelárie. Príkladom klimatizácie, ktorá nesklame a naplní očakávania môže byť aj nový model LG Standard Plus PM09SP.

Klimatizácia zaujme nielen príjemným dizajnom, ale predovšetkým cenou. Určite však nie na úkor kvality. Jej chladiaci 2,5 kW alebo vykurovací 3,1 kW výkon je určený práve pre miestnosti do 25 m2. Pri práci navyše nebudete rušení, pretože chod vnútornej klimatizačnej jednotky je tichý a môže dosiahnuť iba 19 dB.

Klimatizácia LG Standard Plus PM09SP umožňuje ovládanie na diaľku cez WIFI pomocou telefónu alebo tiež možnosť inteligentnej diagnostiky. Prostredníctvom telefónu si tak budete môcť skontrolovať nastavenia a riešiť prípadné problémy. Funkcia aktívneho riadenia energie umožňujúca zníženie spotreby elektrickej energie spolu s funkciami rýchleho vychladenia alebo rýchleho vykúrenia sú vítanými benefitmi tejto klimatizácie. Mimochodom, klimatizáciu budete môcť použiť tiež na vykúrenie priestorov kancelárie počas prechodných ročných období. Podmienkou pre vykurovanie sú vonkajšie teploty neklesajúce pod – 10 °C.

Klimatizácia disponuje antibakteriálnym dvojitým protiprachovým filtrom a tiež funkciou automatického čistenia, ktorá bráni tvorbe plesní a baktérií na tepelnom výmenníku. Klimatizácia je zaradená do energetickej triedy A++.

Veľká kancelária (s výmerou do 70 m2)

Rozmerovo veľké kancelárie si budú vyžadovať samozrejme výkonnejšie klimatizácie. Určite by sme takéto klimatizácie našli bez väčších problémov aj medzi nástennými klimatizáciami. Ak však kancelária má aj zvýšené stropy, tak ideálnejšiu alternatívu predstavujú podstropné klimatizácie. Tie sú vhodné tiež v prípadoch keď nástenné klimatizácie nie je možné použiť z estetických alebo iných dôvodov. Jednoduchá inštalácia, sympatický vzhľad, nízka hlučnosť, vysoký výkon, to je len niekoľko atribútov, ktoré možno spomenúť v súvislosti s podstropnými klimatizáciami. Takou je napríklad aj klimatizácia DAIKIN FHQ60C+RXS60L.

DAIKIN do kancelárie

Táto klimatizácia tak, ako sa od nej očakáva ponúka výborný 6 kW chladiaci a 7,2 kW vykurovací výkon, ktorý zabezpečí úpravu vzduchu pre kanceláriu s výmerou od 50 do 70 m2. Výkon umožňuje efektívne ochladiť alebo vykúriť kancelárie s 3,8 m výškou stropov. Inštalácia klimatizácie DAIKIN FHQ60C+RXS60L je nenáročná, ponúka možnosť inštalácie do užších priestorov, poprípade rohov kancelárie. Hlučnosť jej vnútornej jednotky dosahuje 33 až 37 decibelov. Prevádzka zariadenia tak v žiadnom prípade nebude rušivým elementom pri vašich pracovných aktivitách.

Klimatizácia vďaka Coanda efektu (dobre ho poznajú a využívajú tiež tímy F1, spomenieme napríklad Mc Laren) optimalizuje prúdenie vzduchu vo väčších kanceláriách, pričom uhol vyfukovania vzduchu môže byť až do 100 °. Výhodou klimatizácie je znížená spotreba energie, ktorá je dosiahnutá použitím špeciálneho DC motora ventilátora a čerpadla kondenzátu. Energetická trieda klimatizácie je A++.

Riešenie pre viacero kancelárií

V prípade, že potrebujete vyriešiť tepelnú pohodu vo viacerých kancelárskych miestnostiach použite nástenné Multisplit klimatizácie. Tie vám umožnia iba k jednému vonkajšiemu zariadeniu pripojiť až päť vnútorných klimatizačných jednotiek. Prevádzka multisplit klimatizácií je zároveň ekonomicky podstatne výhodnejšia ako prevádzka monosplit klimatizácií. Multisplit klimatizácia SAMSUNG AR5000 Good1 Multisplit 2,5kW + 2,5kW reprezentuje klimatizácie s jednou vonkajšou a dvomi vnútornými klimatizačnými jednotkami. Pozrime si spoločne jej parametre.

Nezameniteľný trojuholníkový tvar klimatizačnej jednotky nie je len vizuálne efektný, ale predovšetkým efektívny. Zvyšuje totiž výkon chladenia alebo vykurovania. V prípade tejto klimatizácie je 2,5 kW + 2,5 kW chladiaci výkon a 3,2 kW + 3,2 kW vykurovací výkon postačujúci na úpravu vzduchu dvoch miestností s celkovou výmerou 60 m2. Klimatizačné jednotky ovládate vďaka zabudovaným WIFI funkciám pomocou počítača alebo telefónu.

Vaše očakávania určite nesklame ani hlučnosť vnútornej klimatizačnej jednotky, ktorá je mimoriadne nízka a dosahuje hodnoty v rozmedzí od 16 do 38 decibelov. Pozornosť si však zaslúži použitie invertorovej technológie, či funkcie GOOD Sleep mode, ktorá automaticky prispôsobí teplotu priestorov spálne a vytvorí čo najkomfortnejšie podmienky počas noci.

Dôležitou súčasťou vnútornej klimatizačnej jednotky je FULL HD filter s vysokou hustotou filtračnej zložky, ktorá dokáže zachytiť až 80 % prachu a baktérií spôsobujúcich alergické reakcie.

Investícia do klimatizácie v kancelárii nemusí byť pre vašu firmu práve najlacnejšia záležitosť. Plne si to uvedomujeme a práve preto vám môžeme pomôcť s optimálnym riešením presne pre vás, aby ste zbytočne nepreplácali za nadbytočný výkon a naopak, aby sa vám nestalo, že klimatizácia v kancelárii nebude postačovať. Kontaktujte nás prostredníctvom e-mailu alebo telefonicky.

 


Potrebujete poradiť?

Ak potrebujete pomôcť pri výbere vhodnej klimatizácie, rekuperácie či tepelného čerpadla, neváhajte a zavolajte nám alebo navštívte náš showroom v Dunajskej Strede. Sme Vám k dispozícií v pracovných dňoch v čase od 8.30 do 17.00 hod.

Zobraziť viac
Aktualizácia…
  • Žiadne produkty v košíku.
shape1 shape2
Prejsť na panel nástrojov