Tepelné čerpadlá

Efektívne vykurovanie a ohrev vody: Tepelné čerpadlá šetria životné prostredie aj peňaženku

Tepelné čerpadlá sú v dnešnej dobe mimoriadne populárne. Dôvod je jednoduchý – ide o veľmi komfortný a ekologický spôsob vykurovania a ohrevu vody. Teplo totiž čerpadlo získava aj z obnoviteľných zdrojov energie a len minimum „berie“ z elektrickej siete či plynu.

Tepelné čerpadlá sa môžu inštalovať do novostavieb, do starších zrekonštruovaných domov, ale aj do pasívnych domov, kde sa starajú o vykurovanie a hlavne o ohrev teplej vody. Oproti vykurovaniu elektrinou dokáže tepelné čerpadlo ušetriť až dve tretiny nákladov, návratnosť vychádza približne na šesť rokov. V prípade nízkoenergetických či pasívnych domov vychádza návratnosť obstarávacích nákladov horšie, vždy však závisí od konkrétnej stavby. Kúpa tepelného čerpadla však zďaleka nie je len o finančných výhodách. Je najmä o pokroku a životnom štýle s minimálnym dopadom na planétu. Na trhu narazíte na štyri základné typy tepelných čerpadiel. Ide o typy: zem – voda, voda – voda, vzduch – voda a vzduch – vzduch.

Tepelné čerpadlo Daikin Altherma3

Ktoré čerpadlo je ideálne na kúrenie a ohrev vody?

Štyri typy, štyri rôzne riešenia. Stále populárnejšie sú u nás tepelné čerpadlá získavajúce tepelnú energiu zo vzduchu. Ich výhodou je to, že inštalácia nie je tak náročná ako pri zemných čerpadlách, jednoznačne sa však nedá povedať, ktorý typ je najlepší. Vždy záleží na možnostiach a požiadavkách užívateľa, samotnom priestore a mnohých ďalších faktoroch, ktoré dokážu posúdiť len odborníci na tepelné čerpadlá. Ak sa chystáte zadovážiť si tepelné čerpadlo, neváhajte a poraďte sa s profesionálmi, ktorí majú v problematike kúrenia a ohrevu vody pomocou tepelných čerpadiel dlhoročné skúsenosti.

Kúrenie tepelným čerpadlom v dome
Tepelné čerpadlo versus elektrina alebo plyn

Oproti vykurovaniu elektrinou môže tepelné čerpadlo ušetriť až dve tretiny nákladov, najmä ak do úvahy berieme aj neustále rastúce ceny energií. Pri tepelnom čerpadle na vykurovanie spotrebúvame približne štvrtinu energie zo siete, výsledný nárast ceny teda pre nás nebude taký citeľný ako pre tých, ktorí tepelné čerpadlo nemajú. Pri vykurovaní tepelným čerpadlom môžete ušetriť asi polovicu toho, čo prekúrite plynom.


Potrebujete poradiť?

Ak potrebujete pomôcť pri výbere vhodnej klimatizácie, rekuperácie či tepelného čerpadla, neváhajte a zavolajte nám alebo navštívte náš showroom v Dunajskej Strede. Sme Vám k dispozícií v pracovných dňoch v čase od 8.30 do 17.00 hod.

Zobraziť viac
Aktualizácia…
  • Žiadne produkty v košíku.
shape1 shape2
Prejsť na panel nástrojov