Tepelné čerpadlá vzduch-voda

21 položiek

Znižovanie energetickej náročnosti budov a emisií oxidu uhličitého nadobúda na čoraz väčšom význame. Do popredia sa tak okrem iných opatrení dostávajú tiež ekologické spôsoby vykurovania alebo ohrevu vody. Mierne klimatické podmienky Slovenska prajú získavaniu energií z obnoviteľných zdrojov. Do úvahy preto pripadajú tepelné čerpadlá, ktoré pri vykurovaní, ohreve vody alebo niektoré modely aj pri ochladzovaní miestností ponúkajú spoľahlivé výkony a to počas celého roka.

Na trhu je viacero typov zariadení, no práve tepelné čerpadlá vzduch-voda konštrukčne podobné na klimatizačné jednotky a využívajúce vonkajší vzduch ako primárny zdroj tepla patria medzi najvyhľadávanejšie. Dôvod ich obľúbenosti je jednoduchý. Oproti iným tepelným čerpadlám nevyžadujú zložitú inštaláciu a dodatočné náklady.

Čo je však najdôležitejšie, tieto zariadenia dokážu efektívne vykurovať alebo ohrievať vodu aj pri vonkajších teplotách dosahujúcich až -25°C. Tepelné čerpadlá sú výbornou alternatívou elektrických, plynových alebo klasických kotlov na fosílne palivá. Mimochodom tepelné čerpadlá vzduch - voda s výstupnou 60°C teplotou vody si výborne rozumejú s nízkoteplotným podlahovým vykurovaním.

Tepelné čerpadlá sú ideálnou voľbou pre nízkoenergetické alebo pasívne domy. Svojej úlohy sa však výborne zhostia aj v komerčných budovách alebo vo výrobných priestoroch firiem. Energia ktorú využívajú tepelné čerpadlá vzduch-voda je v princípe zadarmo. Cena tepelných čerpadiel v porovnaní so spomenutými plynovými kondenzačnými alebo elektrickými kotlami je síce o niečo vyššia, ale prevádzkové náklady jednoznačne vypovedajú v prospech tepelných čerpadiel.

 

Rady a tipy pre výber tepelného čerpadla:

Vykurovací výkon:

Zásobník vody:

Napájanie:

Zobraziť:
Táto stránka používa cookies. Viac info