Klimatizácie

Ako neprechladnúť od klimatizácie?

Už sa Vám stalo, že ste od klímy prechladli? Ak nie, určite ste o tom už počuli. Prechladnúť sa naozaj dá, hlavne ak ju nesprávne používame.

home

Keď je vonku horúčava, ľudia majú tendenciu nastaviť teplotu na príliš nízku hladinu – dobre, že nie na bod mrazu. Ale pozor: tieto zariadenia samozrejme požadovanú teplotu aj dodajú!

Keď vonku svieti slnko jedna radosť, mnohí radšej vyrazia aj do 40°C horúčavy. Následne sa zo 40°C horúčavy vrátia spotení do 25°C klimatizovanej miestnosti. Ak to spravíte dva-trikrát, je veľmi pravdepodobné, že skončíte u lekára s prechladnutím. Aby ste sa týmto chorobám vyhli, ponúkame Vám nasledovné užitočné rady pre správne použitie klimatizácie do bytu, domu, či kancelárie.

Tipy a užitočné rady na správne použitie klimatizácie

• Rozdiel medzi vonkajšou a vnútornou teplotou nesmie byť viac ako 6-8 stupňov. Napr. keď je vonku meraná teplota v tieni 34°C, potom nás 26°C stupňový klimatizovaný vzduch bude príjemne chladiť.

• Keď je možné, diaľkovým ovládačom nastavme klimatizáciu na nízke otáčky, aby sme predišli nachladnutiu a bolestiam hlavy. Niektorí ľudia sú citlivejší na väčšie prúdenie vzduchu a na prievan.

• Nenastavujme prúdenie vzduchu na ľudí. Ak je možné (praktickejšie je nájsť si ideálne umiestnenie ešte pred kúpou), prúdenie vzduchu umiestnime na také miesto, kde sa nachádzame najmenej (napr. na skriňu, na stenu oproti klimatizácii). Jednotlivé klimatizácie sú schopné tlačiť vzduch pod seba, čo pri jednotlivých vytvoreniach môže byť veľmi príjemným riešením.

• Vo veľmi vysokých horúčavách nám bude ideálnejšie, ak pri nákupe klimatizácie sme trochu prehnali s výkonom, pretože aj s nižším prúdením vzduchu budeme môcť danú teplotu udržať.

• Vypnite klimatizáciu 15-20 minút pred odchodom z práce alebo z domu, aby ste sa postupne prispôsobili k vonkajšej teplote.

• Neodporúčame nastavenie chladenia pod teplotou 24-23°C

Klimatizácie v našej ponuke: https://klimania.sk

Ak máte záujem o kúpu klimatizácie, neváhajte nás kedykoľvek kontaktovať na 0948 744 700 alebo info(zavináč)klimania.sk. Poradíme vám s výberom a spoločne nájdeme optimálne riešenie pre Vás.

 


Potrebujete poradiť?

Ak potrebujete pomôcť pri výbere vhodnej klimatizácie, rekuperácie či tepelného čerpadla, neváhajte a zavolajte nám alebo navštívte náš showroom v Dunajskej Strede. Sme Vám k dispozícií v pracovných dňoch v čase od 8.30 do 17.00 hod.

Zobraziť viac
Aktualizácia…
  • Žiadne produkty v košíku.
shape1 shape2
Prejsť na panel nástrojov