Klimatizácie

10 najlepších klimatizácií pre rok 2018

Čas beží neuveriteľne rýchlo a dnes už máme za sebou takmer polovicu roka 2018. V tom uplynulom sme si pre vás pripravili TOP rebríček s desiatkou najlepších klimatizácií. Úprimne povedané, ani sami sme netušili, koľko pozitívnych ohlasov sa článku dostane a akému záujmu sa rebríček bude tešiť. Článok si prečítalo dovedna až 6 000 návštevníkov nášho blogu.

 top 10

 

Váš záujem nás samozrejme teší, ale zároveň aj zaväzuje. Rozhodli sme sa preto zostaviť aktuálny rebríček najlepších klimatizácií pre rok 2018 a vyjsť vám tak znovu v ústrety. Veríme, že vám pomôže zorientovať sa v záplave informácií a v konečnom dôsledku si tak budete môcť vybrať značku klimatizácie, ktorá vám vyhovie po každej stránke.

Skôr ako sa pozrieme na jednotlivé priečky rebríčka, však chceme ešte podotknúť, že pri jeho zostavovaní neboli prioritou iba technické parametre klimatizácií. Pokúsili sme sa doplniť všeobecné informácie o naše skúsenosti z praxe a do úvahy sme zobrali aj pomer ceny i hodnoty. Nečudujte sa preto, keď v rebríčku nájdete klimatizáciu z nižšej triedy umiestnenú na vyššej priečke, ako je postavenie klimatizačnej jednotky z vyššej triedy a lepšími parametrami. Ak vidíte v zozname produkt, o ktorý máte záujem, kliknite na jeho názov alebo na fotku a budete presmerovaný na produktovú stránku, kde si môžete prečítať bližšie informácie o danom tovare, pozrieť si jeho fotografiu a aj jeho cenu.

10. Fisher Art

Spoločnosť Fisher sídliacu v USA nie je potrebné nijako špeciálne predstavovať. Produkty v podobe klimatizačných jednotiek Fisher sú v našom regióne totiž známe už od roku 1999. Odvtedy bolo nainštalovaných približne 50 000 zariadení. Zaujímavosťou je, že navrhovanie klimatizačných jednotiek prebieha pod taktovkou európskych inžinierov.

Fisher ARTModelový rad klimatizácie Fisher Art bol na trh prvýkrát uvedený v roku 2010 a v súčasnosti je zárukou najlepšieho pomeru ceny a hodnoty. Jednoduchšie povedané, s klimatizáciami Fisher Art dostanete za svoje peniaze najviac extra funkcií a výkonnostných hodnôt. A platí to pri porovnaní s ktoroukoľvek značkou klimatizácie, ktorú dnes môžete nájsť na slovenskom trhu. Na klimatizácii Fisher Art oceníte plazmový SILVER ION katalytický filter, Follow me funkciu alebo 4 smerné prúdenie vzduchu, ktoré zabezpečí jeho optimálnu distribúciu. Právom sa radí medzi najlepšie klimatizácie 2018.

Výhody
+ chladivo R32 (od júla 2018)
+ ovládač Wi-Fi v balení
+ minimálna poruchovosť (pomer poruchovosti nedosahuje 1%)
+ 5 ročná záruka, prípadná porucha je odstránená priamo u vás doma

Nevýhody
– uvítali by sme viac kreativity pri farebnom prevedení, k dispozícii sú 2 farebné prevedenia, antracitová šedá a zlatá

9. Midea Mission II

Čínska holdingová spoločnosť Midea nie je na trhu s klimatizačnými jednotkami žiadnym nováčikom. Spoločnosť navyše od roku 2004 spolupracuje s korporáciou Toshiba Carrier a dnes je druhým najväčším výrobcom klimatizácií na svete. Klimatizácie Midea Mission sa taktiež dostali medzi tie najlepšie.

Midea MissionModelový rad Midea Mission predstavuje strednú triedu klimatizácií. Vzhľadom na to, že je v predaji už od roku 2015, tak ide o 3 generáciu zariadení. Klimatizačné jednotky disponujú novým chladivom R32, vďaka ktorému sú schopné efektívnejšej prevádzky. Oprieť sa môžete o viacero funkcií. Spomenúť môžeme kontrolu vlhkosti vzduchu, plazmový filter, automatickú diagnostiku porúch, časovač alebo temperovanie miestnosti počas dlhodobej neprítomnosti.

Výhody
+ nové chladivo R 32
+ technológia Wi-Fi
+ prijateľná cena
+ 5 ročná záruka

Nevýhody
– mierne pokrivkávajúca kvalita vonkajšieho krytu

8. Toshiba Mirai

Klimatizácie Toshiba už stabilne patria k najvyhľadávanejším a najlepším zariadeniam. Dôvod je jednoduchý. Japonská spoločnosť Toshiba predstavila svoje prvé klimatizačné jednotky už v 50-tych rokov minulého storočia a odvtedy sa snaží o neustále zavádzanie nových technológií. O tom, že sa jej to darí niet najmenších pochýb, pretože klimatizácie Toshiba sa stále radia medzi užšiu špičku na trhu.

Toshiba Mirai

Produkt Toshiba Mirai nadväzuje na model Toshiba Avant, ktorý sa niesol v znamení nástupu inverterových technológií. Toshiba Mirai patrí v portfóliu výrobcu skôr k nižšej triede klimatizácií. Ide o zariadenie 2. generácie, ktoré je v predaji od roku 2016. Zaujímavým ho robí predovšetkým nízka cena a všetky dôležité funkcie, ktoré bohato postačia na komfortné klimatizovanie miestnosti so štandardnými rozmermi. Klimatizácia vám tak ponúkne mimoriadne vysokú účinnosť pri čiastočnej záťaži a vhod príde aj jednoduché ovládanie.

 


Výhody

+ príťažlivá cena
+ nové chladivo R32 (vyššia efektivita zariadenia a zároveň menší objem chladiva)
+ doplnkové príslušenstvo, v cene výrobku jednoduché infračervené diaľkové ovládanie a týždenný časovač
+ praktický model, poteší používateľov, ktorí nevyžadujú extra funkcie

Nevýhody
– pri Toshibe môže byť „sklamaním” jednoduchší vzduchový filter
– energetická trieda A+ je síce fajn, ale od Toshiby sa očakáva o niečo viac

7. Daikin Sensira 

Japonská spoločnosť DAIKIN má od svojho založenia v roku 1924 rada veci pod kontrolou. V záujme zachovania špičkovej kvality jej produktov sa preto nespolieha na iných výrobcov a napríklad aj vývoj alebo výroba kompresorov prebieha iba vo vlastnej réžii. Dnes vám môžeme predstaviť prvý model z dvojice výrobkov, ktoré sa umiestnili v našom rebríčku 10 najlepších klimatizácií pre rok 2018.

Daikin Sensira
Na Daikine je sympatická snaha o prekvapenia. A inak tomu nie je ani v prípade klimatizačnej jednotky Daikin Sensira R32, ktorou nahradila produktový rad Daikin Comfort II. Novinka je samozrejme naplnená novým chladivom R32, takže disponuje vysokou efektivitou prevádzky a vyžaduje tiež menší objem chladiva. Inak modelový rad kráča v šľapajach svojich predchodcov. Aj keď vám možno nový dizajn vnútornej jednotky dych nevyrazí, spoľahnúť sa môžete na životnosť zariadenia a viaceré dôležité funkcie, či režimy. Spomedzi nich môžeme vyzdvihnúť tichý alebo turbo režim. Ideálna klimatizácia do domácnosti, pracovne alebo kancelárie.

Výhody
+ chladivo R32
+ spoľahlivosť
+ vysoká životnosť
+ model vyrábaný v Európskej únii (Česká republika)

Nevýhody
– výrobca by sa mohol o niečo viac „pohrať” s dizajnom, ktorý síce nenadchne, ale ani „neurazí”

6. Gree U-Crown

Čínsky Gree Electric Appliances, inc. je najväčší špecializovaný výrobca klimatizácií na svete. Spoločnosť bola založená v roku 1991. O 17 rokov neskôr, teda v roku 2008 došlo k podpisu dohody o zlúčení so spoločnosťou Daikin. To poukazuje na to, ako si popredný výrobca klimatizačných jednotiek cení kvalitu a spoľahlivosť klimatizačných jednotiek vyrobených spoločnosťou Gree.

Gree U-Crown

Top model Gree U-Crown rozhodne nepatrí ku klimatizáciám, okolo ktorých prejdete bez povšimnutia. Chcete vedieť prečo sme si ju vybrali medzi najlepšie klimatizácie 2018? Vnútorná klimatizačná jednotka vás príjemne prekvapí elegantným dizajnom v tvare U i kompaktnými a štíhlymi rozmermi. To je však samozrejme iba zlomok predností tohto modelového radu. Gree U-Crown vás množstvom funkcií presvedčí, že nebol na trh uvedený iba preto, aby bol do počtu. Práve naopak. Funkcie a výkonnostné hodnoty klimatizácie sú zárukou toho, že za svoje peniaze dostanete zariadenie, ktoré naplní očakávania aj tých najnáročnejších používateľov.

Výhody
+ Wi-Fi pripojenie s moderným diaľkovým ovládaním
+ extrémne nízka poruchovosť
+ účinný prevádzkový rozsah vykurovania až do – 30 °C, chladenia do + 54 °C
+ plazmový filtračný systém a ionizujúci filter

Nevýhody
– klimatizácii sa v princípe nedá vytknúť nijaký nedostatok, výrobca by snáď mohol ponúkať viacero farebných prevedení vnútornej jednotky
– niekoho môže odradiť o niečo vyššia cena

5. Samsung Wind-Free

Samsung klimatizácie už roky patria medzi to najlepšie, čo na trhu môžete nájsť. Juhokórejský líder vo výrobe spotrebnej elektroniky neostáva svojej povesti nič dlžný a pravidelne prichádza s modelmi klimatizácií, ktoré nepripustia žiadne špekulácie o technologickej vyspelosti jeho zariadení.

Samsung Wind-Free

Samsung tak naposledy urobil v roku 2017, kedy boli do predaja uvedené prvé nástenné klimatizačné jednotky so zaujímavým dizajnom a exkluzívnou technológiou Wind-Free. Tá predstavovala prevratnú zmenu, pretože poskytla optimálnu klímu v miestnosti bez diskomfortu v podobe nepríjemného prievanu. A to všetko pri minimálnej spotrebe energie. Výsledok? Modelový rad Samsung Wind-Free sa postaral o hotovú senzáciu a predaj týchto klimatizačných jednotiek dosiahol obrovské čísla. Tento model by mohol smelo pomýšľať aj na vyššie priečky, žiaľ v jeho neprospech vypovedá tohtoročné zvýšenie ceny.

Výhody
+ trojuholníkový dizajn vnútornej jednotky pre lepšie prúdenie vzduchu
+ zabudovaná Wi-Fi technológia
+ unikátny systém filtrov
+ 5 ročná záruka

Nevýhody
– mierne zvýšenie ceny
– od Samsungu by sme očakávali viac fantázie vo farebnom prevedení

4. LG Artcool

Juhokórejská spoločnosť LG Electronics predstavuje takmer každý rok viacero nových výrobkov. Popri televízoroch a rôznych domácich spotrebičoch si však upevňuje svoje postavenie aj na trhu s klimatizačnými jednotkami. Výsledkom spolupráce skúsených inžinierov a dizajnérov sú spoľahlivé a atraktívne klimatizácie LG, ktoré samozrejme nemohli ostať bez nášho povšimnutia.

LG Artcool

Klimatizácie LG prichádzajú v pravidelných intervaloch s rôznymi vylepšeniami. Inak tomu nie je ani pri modelovom rade 4. generácie LG Artcool, ktorý patrí do vyššej strednej triedy. Osvedčené technológie a funkcie spolu s novinkami sú zárukou komfortu a efektivity.

Výhody
+ zabudované WIFI/3G ovládanie
+ plazmový filter
+ vysoká a optimalizovaná účinnosť
+ 10 ročná záruka na kompresor

Nevýhody
– uvítali by sme aj klasické biele alebo strieborné prevedenie

3. Toshiba Suzumi Plus

Po značke Daikin je to práve Toshiba ktorá má v našom zozname najlepších klimatizácií, hneď dvojnásobné zastúpenie. Ako ste si mali možnosť pozrieť, klimatizácii od tejto značky patrí aj 8. miesto najlepších klimatizácií.

Toshiba Suzumi

Model Suzumi Plus R32 predstavuje strednú triedu zariadení, ktoré boli na trh uvedené v roku 2016. Odvtedy našli uplatnenie v nejednej kancelárii alebo domácnosti a v súčasnosti ponúkajú jeden z najlepších pomerov ceny a hodnoty. S klimatizáciou Suzumi Plus naplnenou novým chladivom R32 dostanete efektívnejší výkon a pomerne veľký funkčný rozsah. Klimatizácia je schopná poskytnúť 7 ventilačných rýchlostí vrátane HI POWER a poteší tiež ekologický mód.

Výhody
+ primeraná cena
+ vzduchový filtračný systém IAQ
+ chladivo R32
+ vysoká životnosť

 

Nevýhody
– klimatizácia naďalej ostáva bez Wi-fi ovládania
– za voliteľné príslušenstvo si treba pripraviť niekoľko desiatok až stoviek eur

2. Daikin Stylish

Na druhé miesto nášho rebríčka sme sa rozhodli umiestniť „ťažký kaliber” v podobe najvyššej možnej triedy od Daikinu, ktorý s najväčšou pravdepodobnosťou rozvíri pokojné hladiny trhu s klimatizačnými jednotkami. Reč je o klimatizácii Daikin Stylish, ktorej víťazstvo napokon ušlo iba o vlások. No a hneď vám vysvetlíme, prečo sme sa rozhodli zaradiť túto klimatizáciu „iba” na striebornú priečku.

Nová vlajková loď značky Daikin, ktorou bezpochyby klimatizácia Daikin Stylish je, prichádza s viacerými zmenami. Na mysli samozrejme nemáme iba dizajn. Aj keď ten tiež stojí za pozornosť, pretože už stihol získať viacero prestížnych ocenení. Overené technológie i nové prémiové funkcie sú však predovšetkým to, čo novému modelovému radu dáva do rúk silné tromfy pri uchádzaní sa o priazeň zákazníka.

Daikin Stylish

Zmeny prirodzene potešili aj nás a preto sme nemohli tento model prejsť bez povšimnutia. Jedinou chybičkou krásy však bol fakt, že pri zostavovaní rebríčka nebola klimatizácia ešte v predaji, takže sme si ju bohužiaľ nemohli vyskúšať v praxi. Nič to však nemení na situácii, že podľa dostupných parametrov ide o jednu z najlepších klimatizácií, ktorá bude už onedlho dostupná aj na našom trhu.

Veríme, že už čoskoro sa o tom budete môcť presvedčiť aj vy sami, pretože by sme radi klimatizáciu predstavili v našom showrome, ktorý otvárame v septembri 2018. Pevne dúfame, že si príležitosť nenecháte ujsť a prídete nás navštíviť.

Výhody
+ model je dostupný aj v 4,2kW verzii
+ zabudovaný Wi-Fi ovládač
+ inovatívny dizajn, ktorý posúva vzhľad vnútorných jednotiek do vyššieho levelu
+ výkon riadený inteligentnými senzormi a dokonalá distribúcia vzduchu (prúdenie vzduchu je nasmerované do všetkých častí miestnosti, v prípade zaznamenania vašej prítomnosti je prúdenie usmernené mimo zóny, kde sa práve nachádzate)

Nevýhody
– za kvalitu sa platí, takže treba počítať s o niečo vyššou cenou

1. Mitsubishi Diamond MSZ-LN

Japonská spoločnosť Mitsubishi Electric patrí k najväčším výrobcom klimatizácií na svete. Svoju históriu začala písať ešte v roku 1921. Spoločnosť vtedy začala výrobou elektromotorov i ventilátorov a dnes vyrába špičkové klimatizácie v 6 produktových radoch. Z nich nás bude zaujímať predovšetkým najvyššia trieda modelového radu Mitsubishi Diamond MSZ-LN, ktorý je v predaji od roku 2017.

Mitsubishi Diamond

 

Ako už viete, práve klimatizácia Mitsubishi Diamond MSZ-LN sa vyhrieva na prvom mieste nášho aktuálneho rebríčka. Zároveň tak obhájila svoje minuloročné víťazstvo a musíme dodať, že jej toto miesto patrí plným právom. Sami sme však zvedaví, ako sa na jeho budúcoročnom umiestnení odrazí uvedenie konkurenčnej klimatizácie Daikin Stylish. O osud tejto klimatizácie sa však netreba obávať, pretože výhod ktoré vám ponúka je stále viac ako dosť.

Výhody
+ jedna z najvyšších energetických účinností
+ atraktívny dizajn, 4 farebné prevedenia
+ 3D i-see senzor, detekcia prítomnosti človeka
+ Filter Plasma Quad Plus s výkonnou plazmovou technológiou
+ 5 ročná záruka

Nevýhody
– najvyššia trieda niečo stojí a treba si za ňu priplatiť, takže budete potrebovať o niečo viac finančných prostriedkov


Najlepšie klimatizácie z rebríčka nie sú jedinou možnosťou

Toľko teda k aktuálnemu poradiu 10 najlepších klimatizácií pre rok 2018. Nenechajte sa však pomýliť. V ponuke klimatizačných jednotiek, nájdete viacero atraktívnych modelov, ktoré sa však bohužiaľ do nášho rebríčka nedostali. Neznamená to však, že ide o menej vydarené modely. Mnohé z nich rozhodne nie sú iba do počtu a môžu byť dobrou voľbou pri riešení tepelnej pohody interiéru bytu alebo kancelárie. Samozrejme bez toho, aby ste museli robiť akékoľvek ústupky zo svojich požiadaviek.

Ak máte záujem o klimatizáciu z našej prominentnej TOP 10 alebo vás zaujala ktorákoľvek iná klimatizačná jednotka, neváhajte a kontaktujte nás. Ponúkneme vám nielen profesionálne rady, ale aj individuálny a korektný prístup pri hľadaní najvhodnejšej klimatizácie.

 


Potrebujete poradiť?

Ak potrebujete pomôcť pri výbere vhodnej klimatizácie, rekuperácie či tepelného čerpadla, neváhajte a zavolajte nám alebo navštívte náš showroom v Dunajskej Strede. Sme Vám k dispozícií v pracovných dňoch v čase od 8.30 do 17.00 hod.

Zobraziť viac
Aktualizácia…
  • Žiadne produkty v košíku.
shape1 shape2
Prejsť na panel nástrojov